Dla wszystkich tych osób, które każdego poranka chcą zaoszczędzić wiele czasu na wykonywaniu codziennego makijażu, które mają problem z rysunkiem brwi, symetrycznym malowaniem kresek na powiekach, z wyrównaniem ust szminką. Dla tych osób które często korzystają z sauny czy kąpieli wodnych i nie chcą martwić się o to czy makijaż się rozmaże. Dla wszystkich tych osób które w wyniku jakiś wypadków czy stałego błędnego wyrywania brwi mają w nich spore ubytki lub chcą wyrównać dużą asymetrię. Dla podkreślenia naturalnej urody, szczególnie u pań dojrzałych, gdzie tracimy z wiekiem wyrazistość, gdzie w przypadku ust następuje naturalna depigmentacja czerwieni wargowej (to się też dzieje w wyniku częstego pojawiania się opryszczki).
Makijaż permanentny ma podkreślać naszą urodę, rzadko kiedy zastępuje codzienny makijaż w 100 %, ale na pewno ułatwia jego poprawne wykonanie, a także poprawia naszą samoocenę gdy jesteśmy totalnie bez makijażu.
Bezwzględnym przeciwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego jest ciąża, nieleczone choroby hormonalne i cukrzuca, stany gorączkowe, ostre stany zapalne, aktywna opryszczka kuracje przeciwtrądzikowe retinoidami.
O wszelkich pozostałych chorobach, przyjmowanych lekach hormonalnych, sterydowych, antybiotykach, karmieniu piersią- należy poinformować linergistkę przed zabiegiem, tak samo jak o piciu ziół czy stosowaniu odżywek do rzęs czy brwi - wszystkie te składowe mogą mieć wpływ na ostateczny wygląd naszej pigmentacji.
Średnio makijaż permanentny należy poprawiać raz w roku - szczególnie dotyczy to brwi gdzie nasz naskórek się najszybciej złuszcza, w przypadku ust czy kresek ten czas można wydłużyć. Trwałość naszej pigmentacji zależy od naszego ogólnego stanu zdrowia, przyjmowanych leków, ekspozycji na słońce, rodzaju naszej skóry, wieku, wykonywanych zabiegów kosmetycznych i domowej pielęgnacji.
Po pierwsze - ból to kwestia bardzo indywidualna i nawet u jednej i tej samej osoby każdego dnia odbierany jest inaczej, zależne jest to od poziomu stresu danego dnia, menstruacji, nawodnienia organizmu, ogólnego zmęczenia czy osłabienia wskutek stanów chorobowych, przyjmowanych leków etc. Dodatkowo przy makijażu permanentnym używamy znieczulenia w maściach i preparatach, ani zniwelować odczucia. Nikt jeszcze z fotela nie uciekł, a panika przed bólem może go tylko potęgować, więc moje drogie Panie - bez stresu 🙂
W naszym salonie istnieją dwie metody usuwania makijażu permanentnego i tatuażu, usuwanie laserem Q-switch oraz nielaserowe usuwanie makijażu permanentnego preparatami Pigment Off i Remover PMU.
Laser Q-switch świetnie sobie radzi z wszelkimi odcieniami szarości czerni i niebieskiego, jak również z odcieniami czerwieni. Zabieg jest bardzo szybki(ok 5 minut), nie pozostawia ran i większych śladów. Czasami wystarczy jeden zabieg by móc naprawić zły makijaż permanentny, czasami niestety trzeba wykonać kilka zabiegów, w odstępie co 6 tygodni. Pigment zostaje w skórze rozbity na mniejsze cząsteczki. Jest to najskuteczniejsza metoda usuwania makijażu permanentnego czy tatuażu.
*możemy usuwać laserem również kreski permanentne, dla bezpieczeństwa zabiegu używamy do tego tytanowch nakładek na gałki oczne;
Pigment off to alkaliczny preparat, który podobnie jak Remover PMU wprowadza się maszyną do makijazu permanentnego w miejsce makijażu, poprzez otwarcie naskórka i wprowadzenie preparatu ma za zadanie wyciągnąć pigment na zewnątrz skóry; zabieg jest dość krótki ale gojenie jest dość długie, zabiegi wykonuje się w bardzo duzych odstępach. Usuwa wszystkie kolory. Polecane dla osób, które mają przeciwskazania do lasera lub kolor jest taki, że laser sobie z nim nie poradzi.
Remover PMU - naturalny preparat oparty na soli morskiej, bardzo łagodny dla skóry ale też dla pigmentu, efekty bardzo delikatne, zabiegów przeważnie trzeba wykonać więcej, ale można je wykonywać raz w miesiącu.